نصب و راه اندازی اولین توربوشارژر ساخت داخل بر روی لکوموتیو

به گزارش ایرنا اولین توربوشارژر مهندسی ساخته شده در داخل کشور بر روی یک دستگاه لکوموتیو آلستوم در کارگاه تعمیرات و اورهال لکوموتیو بافق نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت. با بهره برداری موفقیت آمیز از این توربوشارژر، کشور از واردات سالیانه حداقل ۳۰ دستگاه توربوشارژر و قطعات یدکی مرتبط بی نیاز می شود.
توربوشارژر CARNO 3400 با مهندسی معکوس توربوشارژرهای TMبه سفارش و پشتیبانی معاونت ناوگان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، توسط شرکت کارنو ایده آل آرمان از شرکت های رشد یافته مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، پس از حدود دو سال کار مهندسی به دست توانای متخصصان جوان داخلی مهندسی، بهینه سازی و ساخته شده است.
این دستگاه پس از گذراندن آزمون های فنی مورد نیاز، اخیرا بر روی یک دستگاه لکوموتیو نصب شد که هم اکنون در حال بهره برداری و سیر است.
این طرح در شرکت دانش بنیان کارنو که فعالیت خود را از سال ۸۸ با محوریت توربین در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرده است مورد حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز قرار گرفته و جزو طرح های دانش بنیان ملی است.
توربوشارژر کمپرسوری است که با افزایش توان مکش هوای ورودی توسط موتور موجب احتراق بهتر سوخت می شود و از اساسی ترین تجهیزات موتورهای دیزل لکوموتیو به شمار می آید و نقش به سزایی در افزایش توان و بازده دارد. نیروی محرکه توربوشارژر، گازهای خروجی از اگزوز موتور است.

لینک خبر: http://yon.ir/JBitN

 

نوشته شده در: اخبار کارنو

ارسال دیدگاه (۰) ↓